Merhaba arkadaşlar , 

Android  ile ilgili ilk makalem bu , Bu makalemde uygulamalarının temelini oluşturan Activity 'lerin eklenmesi ve aralarında veri aktarılmasını inceleyeceğiz. 

Merhaba arkadaşlar , ara sıra vakit buldukça ve öğrendikçe elimden geldiğince öğrendiğimi paylaşmaya çalışıyorum. Bu makalemde android uygulamalarda dialog kullanımını elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Öncelikle nedir bu dialog ona bir değinelim. Dialog Activity'i geri planda bırakarak ufak bir pencerede açılan web browserlarda ki popup'a da benzetebildiğimiz bir elemandır diyebiliriz.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde sizlere bir android uygulama içerisinde herhangi bir telefon numarasını arayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde android studio ile birlikte kullanabilmemiz için android studionun emilatöründen daha hızlı ve kullanımı daha kolay olan bir emilatörün kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar , makale başlığının ingilizce olması sizi aldatmasın makalem tamamiyle türkçe :)) Bu makalemde Android uygulamalarda bootsrap ile kullanmaya başladığımız iconların kullanımının nasıl olduğuna bakacağız. 

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde google servislerinden biri olan cloud messeging için api key oluşturmayı göreceğiz.

Merhaba arkadaşlar ,  bu makalemde sizlere Android uygulamalarında ufak tefek ayarları ve gerekli bazı bilgileri saklayabileceğimiz bir yapı olan Shared Preferences'i inceleyeceğiz. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde uygulama içinde bir android cihazın ID bilgisini almayı öğreneceğiz.

Merhaba arkadaşlar bu makalemde android uygulama içinde cihazın marka ve modelini almayı öğreneceğiz .

Merhaba arkadaşlar , bu makalemizde android uygulamamızın kurulu olduğu cihazın ekran çözünürlüğünü almayı öğreneceğiz.

Merhaba arkadaşlar, bu makalemde android işletim sistemi üzerinde geliştirdiğimiz uygulamanın telefon üzerinde herhangi bir yerden tıklanan bağlantı url'si üzerinden açılırken browser veya geliştirdiğimiz uygulama ile açmamız için işletim sisteminin bize soru sormasını sağlamayı anlatacağım. 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda basit ama ihtiyaç duyulan bir şeyden bahsedeceğim. 

Merhaba. Web siteme hoşgeldiniz. Sitemde özgeçmişimi sertifika bilgilerimi ve bu güne kadar uygulamaya aldığım çalışmaları bulabilirsiniz. Herhangi soru sormak veya bana ulaşmak için İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu kulanabilirsiniz.

Gönülden istemek ve emek harcamak.
İşte tüm mesele bu.
30 Agust
#DGSaçıklanmadığıHerSaat @OSYMbaskanligi
Açıklayamadıklarınızdan mıyız ?
23 Agust
Makalelerimi İlk Sen Oku!