Android İçin Xamarin Kurulumu

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde android studio ile birlikte kullanabilmemiz için android studionun emilatöründen daha hızlı ve kullanımı daha kolay olan bir emilatörün kurulumunu ve kullanımını anlatacağım.

Bu emilatörü indirmek için https://www.xamarin.com/download bu adrese tıklayabilirsiniz.

 

İndirdikten sonra inen dosyayı kurun ve sonrasında açılan pencerede karşınıza çıkan emilator seçeneklerini 2'şer 2'şer download edin. - 2 den fazlasını aynı anda download etmiyor.  12 emilatörün hepsini indirdikten sonra her inen emilatör için size yeni cihaz oluşturmak için bir soru soruyor tamam dediğinizde cihazlarınız hazır oluyor.

Sonrasında aşağıda ki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. 

 

Bu ekranda hangi emilatörü çalıştırmak istiyorsanız o satırda bulunan play tuşuna basmanız yeterli. Yaklaşık 30 saniye içerisinde cihazımız kurulmuş oluyor. Örnek emilatör görüntüsü aşağıda 

 

Bunu android studio da kullanmak için de android studio da en üst sırada bulunan yeşil play butonuna bastıktan sonra aktif olan emilatörü seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Umarım faydalı bir makale olmuştur arkadaşlar.  Sorunuz olduğu zaman besimvatan@gmail.com'a mail atarsanız gün içerisinde muhakkak dönüş yaparım.
 


05.04.2016 16:53:10

Merhaba. Web siteme hoşgeldiniz. Sitemde özgeçmişimi sertifika bilgilerimi ve bu güne kadar uygulamaya aldığım çalışmaları bulabilirsiniz. Herhangi soru sormak veya bana ulaşmak için İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu kulanabilirsiniz.

Gönülden istemek ve emek harcamak.
İşte tüm mesele bu.
30 Agust
#DGSaçıklanmadığıHerSaat @OSYMbaskanligi
Açıklayamadıklarınızdan mıyız ?
23 Agust
Makalelerimi İlk Sen Oku!