Django ile migrate işlemleri ve yeni kullanıcı oluşturma

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde geçen dersimizde oluşturduğumuz projemizin ve otomatik oluşan admin panelimizin migrate işlemini ve sonrasında yeni kullanıcı oluşturma işlemini gerçekleştireceğiz. En sonunda da login olup panelimizin yönetiim kısmını göreceğiz. 


Arkadaşlar migrate ile bir veri tabanını oluşturabilir, veri tabanına yama yapabilir tablolar vs oluşturabiliriz. Biz şimdi django ile otomatik olarak gelen ve oluşması gereken veri tabanı ve tablolarını migrate komutu ile çalışır hale getireceğiz. 

Bunun için kullanmamız gereken kod: 
 

python manage.py migrate    // arkadaşlar kodu çalıştırırken manage.py dosyasının olduğu konumda olmalıyız.

Herşey olması gibi çalıştığında oluşan tabloları görebileceğimiz şöyle bir ekran gelecek karşımıza. Şuanda veri tabanımız oluşturuldu ve sistemimize login olmak için bir kullanıcı oluşturmamız lazım. Aşağıda ki kod ile oluşturuyoruz

python manage.py createsuperuser  

 

Kodu çalıştırdığımızda bizden sırası ile user, mail ve password isteyecek. Aşağıda ki ekranı görebiliriz.
 

 

This password is too common dediğinde bana kızdı şifremi beğenmedi, tekrar girdim. Şimdi de local sunucumuzu çalıştırıp login oluyoruz. 

python manage.py runserver  

Az önce oluşturduğumuz bilgilerimizi giriyoruz ve bizi aşağıda ki ekran karşılıyor :) 

Artık bir panelimiz var :) Bu makalemizin de sonuna geldik arkadaşlar. Sorunuz olursa besimvatan@gmail.com adresine çekinmeden mail atabilirsiniz. 

 


02.11.2016 18:38:17

Merhaba. Web siteme hoşgeldiniz. Sitemde özgeçmişimi sertifika bilgilerimi ve bu güne kadar uygulamaya aldığım çalışmaları bulabilirsiniz. Herhangi soru sormak veya bana ulaşmak için İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu kulanabilirsiniz.

Gönülden istemek ve emek harcamak.
İşte tüm mesele bu.
30 Agust
#DGSaçıklanmadığıHerSaat @OSYMbaskanligi
Açıklayamadıklarınızdan mıyız ?
23 Agust
Makalelerimi İlk Sen Oku!