Merhaba arkadaşlar , bu makalemde ilk defa Swift üzerine bir konudan bahsedeceğim. Kısmetse ilerleyen zamanlarda daha çok swift dersi ile karşınızda olacağım.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde sizlere swift ile Typealias kullanımını anlatacağım. Öncelikle typealias'ın ne olduğunu öğrenelim. 

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde swift programlama dilinde  mantıksal operatörleri , String toplamalarını ve String içerisinde değişken kullanabilmeyi  anlatacağım.

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde Swift programlama dilinde string veri tipinde ki değişkenleri karşılaştırmayı ve String içinde kelim - karakter aramayı öğreneceğiz. 

Merhaba arkadaşlar bu makalemde bir Stirng değişkenin verisini küçük ve büyük harfe çevirmeyi anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar  , bu makalemde IOS uygulaması geliştirmek için geçerli bir kodlama dili olan Swift ile dizi işlemlerinden bahsedeceğim. Dizi oluşturma , dizi saydırma , ilk index - son index alma , eleman sayısını bulma , index numarasına göre veri değiştirme , diziye yeni eleman ekleme , diziyi for içinde kullanmak gibi temel işlemleri öğrenmiş olacaksınız. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde Diziye çok benzeyen bir metodu anlatmaya çalışacağım elimden geldiğince.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde Swift ile while ve Do While yerine kullanacağımız repeat while döngülerinden bahsedeceğim.

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Swift ile Switch Case kullanımından bahsedeceğim. 

Arkadaşlar merhaba , bu makalemde fonksiyonların genel kullanımından , harici parametre alımlarından ve değer döndürmekten bahsedeceğim. 

Merhaba arkadaşlar , Bu makalemde sizlere Swift mobil programlama dilinde alertView yani uyarı mesajı verme üzeirne  bildiklerimi anlatcağım.

Merhaba arkadaşlar , Bu makalemde sizlere TableView kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım elimden geldiğince.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde UISlider kullanarak bir renk paleti yapacağız. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde sizlere SegmentContro'den bahsedeceğim. Şimdi sizin aklınızda 2 soru var. 

1. Nedir bu segmentControl ? 

2. Nerede kullanabiliriz?

Merhaba arkadaşlar , Bu makalemde NSUserDefaults'un kullanımından bahsedeceğiz. Öncelikle bu NSUserdefaults nedir onu öğrenelim. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde sizlere Swift programlama dilinde bir butona basılmasa da fake olarak basıldığında olacak olayların gerçekleştirilmesi için nasıl bir yol izleyeceğimizi belirteceğim.

Merhaba arkadaşlar,  bu makalemde yine çok ufak fakat oldukça gerekli bir konuya değineceğim. 

Merhaba arkadaşlar, bu makalemde sizlere oluşturduğunuz herhangi bir ios uygulamasını -Geliştirici hesabınız olmadan- nasıl paketleyeceğinizi ve yine ücretsiz şekilde nasıl yayınlayabileceğinizi anlatacağım.

Merhaba. Web siteme hoşgeldiniz. Sitemde özgeçmişimi sertifika bilgilerimi ve bu güne kadar uygulamaya aldığım çalışmaları bulabilirsiniz. Herhangi soru sormak veya bana ulaşmak için İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu kulanabilirsiniz.

Gönülden istemek ve emek harcamak.
İşte tüm mesele bu.
30 Agust
#DGSaçıklanmadığıHerSaat @OSYMbaskanligi
Açıklayamadıklarınızdan mıyız ?
23 Agust
Makalelerimi İlk Sen Oku!