Merhaba arkadaşlar , bu laravel üzerine ilk makalem. Bu makalemizde laravel üzerinde bir paketi yüklemeyi öğreneceğiz. Öncelikle genel php framework paketlerinin toplandığı bir url'yi sizinle paylaşmak istiyorum: https://packagist.org/ burada tüm frameworkler için aradığınız paketleri bulabilirsiniz. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde laravel 5.2 ile route dosyası içerisinden istediğimiz sayfaya istediğimiz kadar parametre göndermeyi öğreneceğiz.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde Laravel 5.2 framework kullanarak bir route dosyası içerisinde view çağırmayı ve bu çağırılan view 'e dizi post ederek view dosyası içerisinde gösterimini anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde laravel ile bir String değişkenini şifrelemeyi öğreneceğiz. Şifrelemek bize ne kazandıracak diye soracak olursanız bir admin paneli yazsanız ve yetkili ekleme modülünüz olursa veya üye olurken insanlar bu şifreleri veri tabanında güvenli saklamak için encrypt işimize yarayacak. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde size laravel ile kullanacağımız ve ortamın dilini algılarak otomatik olarak setlocale işlemini yapabilen , içinde Kore dilinden tutun Arapça'ya kadar bir çok dili barındıran url'den dil kodu ile de dili otomatik olarak belirleyebilen bir paketin projeye entegresini anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde çok kaliteli bir görüntü işleme paketini laravel de kurulumunu anlatacağım. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde  sentinel login işlemleri paketi kurulu olan bir laravel projesine Socialite paketi ile sosyal medya login işlemlerini anlatacağım. 

Merhaba arkadaşlar , bu makalemde benim 3-4 günümü alan lanet bir hata için yazıyorum sizlere. Laravelde Sentinel ve soclialite paketlerini bir arada kullandığımızda bazı fb kullanıcıları -özellikle daha önceden sisteme login olmuş olanlar daha sonra ki login işlemlerinde sorun yaşıyordu. Bunun çözümünü aradım buldum ve sizinle paylaşıyorum. 
 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere laravel framework'ü ile yazdığımız portalımız üzerinden sisteme resim dosyalarını yüklemeyi ve yüklenen dosyaları boyutlandırmak için oldukça faydalı olan Invervention Image paketinin kurulumunu ve bir örnekle kullanımını anlatmaya çalışacağım. 

Merhaba. Web siteme hoşgeldiniz. Sitemde özgeçmişimi sertifika bilgilerimi ve bu güne kadar uygulamaya aldığım çalışmaları bulabilirsiniz. Herhangi soru sormak veya bana ulaşmak için İletişim sayfasında yer alan iletişim formunu kulanabilirsiniz.

Gönülden istemek ve emek harcamak.
İşte tüm mesele bu.
30 Agust
#DGSaçıklanmadığıHerSaat @OSYMbaskanligi
Açıklayamadıklarınızdan mıyız ?
23 Agust
Makalelerimi İlk Sen Oku!